• O naszych domkach

Dzień dobry

Znajdziecie u nas rękodzieło z drewna - dekoracyjne domki, obrazki z domkami, wieszaki, ramki, świeczniki i wiele innych. Ręcznie malowane i klimatyczne - do ozdoby Waszego domu i nadające się na prezent.

Nasza przygoda z drewnem zaczęła się w 2017 roku: domki, które wtedy powstawały (metodą prób i błędów), były dekoracją głównie w naszym domu, potem w domach rodziny i przyjaciół... i było ich coraz więcej. Rok poźniej postanowiliśmy je pokazać na fb i tak to się zaczęło.

Wykorzystujemy drewno nowe i stare – często noszące ślady wcześniejszego użytkowania, ślady po gwoździach, pęknięcia itp. Drewno jest najpierw czyszczone i szlifowane. Po ukształtowaniu, złożeniu i sklejeniu - malowane zabezpieczającym podkładem akrylowym i ponownie szlifowane. Jednak ta obróbka jest bardzo delikatna, tak aby zachować strukturę drewna, jego naturalną surowość i chropowatość. 
Wykorzystujemy również naturalne drewno, czyli sęki, fragmenty gałęzi, korzenie. 

Stare deski, często takie do wyrzucenia, na przemiał, nikomu już niepotrzebne - u nas dostają drugie życie. Czyż może być coś piękniejszego niż np. sęk w starej desce?  Dodatkowo klimat podkręcamy dodając naturalne elementy, przytargane gdzieś ze spaceru - fragmenty gałązek, korzeni, porosty. A w myśl zasady Zero Waste, patyczki do lodów czy drewniane mieszadełka do kawy będą u nas ogrodzeniem, płotem... Podobnie podchodzimy do pakowania - używamy kartonu pochodzącego z recyklingu lub gotowych kartonów nadających się do ponownego wykorzystania. 

Nasze prace są malowane ręcznie, głównie farbami akrylowymi i zabezpieczone lakierem matowym akrylowym (bardzo lekki połysk). Wszystkie materiały malarskie, których używamy są produktami do prac plastycznych/artystycznych. Są to głównie akryle, na bazie wody - nietoksyczne i bezzapachowe.

Drewno, nawet to stare i suche, cały czas "pracuje" i po jakimś czasie mogą się pojawić dodatkowe pęknięcia czy rysy. Drewno z upływem czasu, zmienia także kolor. Ale te zmiany są naturalne i dodają charakteru zakupionej pracy.

Jeśli więc szukacie niepowtarzalnego prezentu, oryginalnej dekoracji, przedmiotów użytkowych w artystycznym klimacie - ZAPRASZAMY do naszej galerii.