• O nas

Dzień dobry

Nasza przygoda z drewnem zaczęła się w 2017 roku: domki, które wtedy powstawały (metodą prób i błędów), były dekoracją głównie w naszym domu, potem w domach rodziny i przyjaciół... i było ich coraz więcej. Rok poźniej postanowiliśmy je pokazać na fb i tak to się zaczęło.

Znajdziecie u nas rękodzieło z drewna - dekoracyjne domki, obrazki z domkami, wieszaki, ramki, świeczniki i wiele innych. Ręcznie malowane i klimatyczne - do ozdoby Waszego domu i nadające się na prezent.


drewutnia-1.JPG


Stare deski, często takie do wyrzucenia, na przemiał, nikomu już niepotrzebne - u nas dostają drugie życie. Czyż może być coś piękniejszego niż np. sęk w starej desce?  Dodatkowo klimat podkręcamy dodając naturalne elementy, przytargane gdzieś ze spaceru - fragmenty gałązek, korzeni, porosty. A w myśl zasady Zero Waste, patyczki do lodów czy drewniane mieszadełka do kawy będą u nas ogrodzeniem, płotem... Podobnie podchodzimy do pakowania - używamy kartonu pochodzącego z recyklingu lub gotowych kartonów nadających się do ponownego wykorzystania. 

Nasze prace są malowane ręcznie, głównie farbami akrylowymi i zabezpieczone lakierem matowym akrylowym (bardzo lekki połysk). Wszystkie materiały malarskie, których używamy są produktami do prac plastycznych/artystycznych. Są to głównie akryle, na bazie wody - nietoksyczne i bezzapachowe.

Drewno, nawet to stare i suche, cały czas "pracuje" i po jakimś czasie mogą się pojawić dodatkowe pęknięcia czy rysy. Drewno z upływem czasu, zmienia także kolor. Ale te zmiany są naturalne i dodają charakteru zakupionej pracy.

Pozdrawiamy i zapraszamy :)